Posted by admin_macek
25. 2. 2023

Jarní turistika

Na lyže je pozdě, na kolo brzy, ale doma vás to nebaví? Máme pro vás ideální řešení!

Jižní Čechy a konkrétně oblast Třeboňska jsou ideálním místem pro pěší turistiku. V okolí Třeboně se nachází množství nenáročných a dobře značených pěších tras, které vás provedou sympatickou krajinou plnou rybníků. A naše útulné apartmány vám samozřejmě budou krýt záda a nabídnou vše co potřebujete pro vaše aktivně strávené dny.

Cesta kolem Světa

Jedná se o uzavřený, 12km dlouhý pěší okruh vedoucí po lesních cestách, lučních pěšinách a po hrázi rybníka Svět. Na informačních panelech se dozvíte o historii rybníkářství, lázeňství, o vývoji lidové architektury a také o ekologii a vztazích mezi jednotlivými společenstvími, jak z říše živočichů, tak z říše rostlin. Nechybí odpočinková místa s posezením a výhledy do otevřené krajiny.

Mapa k dispozici zde.

Naučná stezka zdraví Třeboň – Hradeček

Naučná stezka dlouhá 3,6km je vhodná pro pěší turisty a rodiny s dětmi a nachází se v těsné blízkosti historického centra Třeboně. Stezka nabízí nenáročnou a příjemnou vycházku a lze ji projít i s kočárkem. Součástí stezky jsou informační tabule i herní prvky pro děti.

Mapa k dispozici zde.

Naučná stezka Velký Lomnický

Tato stezka je 6,5km dlouhá a je určena pěším turistům. Vycházková trasa je vybavena informačními tabulemi, přístřeškem, pozorovací věží a krytem, určeným k pozorování vodního ptactva. Nechybí ani místa k odpočinku. V průběhu cesty se seznámíte s historií kraje, vznikem rybníků i Zlaté stoky a ekologickým významem rybníků a jejich vlivem na faunu a floru.

Upozornění: tato trasa netvoří okruh, je tedy nutné vrátit se po stejné trase kolem Zlaté stoky.

Post a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*