lednové blues
Posted by admin_macek
15. 1. 2022

Když přijde lednové blues

Lednové blues, co to je a jak se s ním vypořádat?

Lednové blues přichází hned po bezstarostném vánočním období, se začátkem nového roku. Možná jste si dali nesplnitelná novoroční předsevzetí, možná musíte po dovolené více pracovat a možná jste se před Vánoci vydali z peněz. Možná také neholdujete zimním sportům. To vše jsou ideální podmínky pro vznik lednového blues; špatné nálady, trudomyslnosti a vleklé lenosti. Nudné období, daleko do léta a daleko do Vánoc, pocit, že se není na co těšit a k tomu dlouhá zima a tma.

Jak s lednovým blues bojovat?

Hýčkejte se, rozmazlujte se! Dopřejte si dostatek odpočinku, relaxujte, zajděte si na masáž. Pro ženy jsou ideální pleťové masky, vlasové zábaly, zkrátka si udělejte dobře a buďte připravené na jaře zazářit.

Kromě odpočinku je také důležité vyplavovat endorfiny. Najděte si pohybovou aktivitu vhodnou pro vás, nezáleží na jaké úrovni budete sportovat a jak, někdo preferuje fitness centra, běžky, jiní zase jógu doma v obýváku. Fantazii se meze nekladou a endorfiny se vyplavují při jakékoliv pohybové aktivitě.

Zkuste aromaterapii, naučte se něco nového, čtěte. Vše, co rozbije nudnou šeď všedních dnů vám pomůže překonat zdánlivě dlouhou a nudnou zimu.

 

Pokud to jen trošku jde, změňte na chvíli prostředí.

Je to tak, vánoční čas se zdál bezstarostný a veselý, přesto, že jsme ho trávili povětšinou doma. Nyní na nás ale stěny obýváků mohou dopadat s extrémní tíhou a zůstávat doma se zdá nesnesitelné. A to je ten pravý čas na změnu prostředí, alespoň krátkodobou. Málokdo z nás si může dovolit zaplatit drahou zimní dovolenou v exotických krajinách, ale třeba zima v jiném městě, či okrese bude vypadat mnohem příjemněji, než tam u nás doma.

V našem penzionu si můžete od nudného stereotypu odpočinout, objevit malebný třeboňský kraj a strávit trochu času mimo domov a to vše za příznivou cenu. Tak neváhejte a rezervujte si pár dní v našem příjemném penzionu, uvidíme, že lednové blues nakonec překonáte a bude zase dobře 🙂

Post a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*